"Zostańcie w Zawierciu" 2018 - historia Roksany Skrobirandy

A A A

Strona główna » Strefa uczestnika » Laureaci » "Zostańcie w Zawierciu" 2018 - historia Roksany Skrobirandy

Roksana z podopiecznym

Zainteresowania Roksany są bardzo różnorodne, gdyż jest pasjonatką psychologii, mody, literatury i kina. Czyta książki o tematyce psychologicznej, ale także obserwuje rynek modowy. Choć obecnie jest uczennicą klasy o profilu humanistycznym w II Liceum Ogólnokształcącym im. H. Malczewskiej w Zawierciu, to już planuje swoją przyszłość.  Chciałaby studiować psychologię, by móc pracować w poradni psychologicznej i pomagać ludziom w rozwiązywaniu problemów. Dlatego też, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, odbyła praktyki w Centrum Edukacyjno – Terapeutycznym „Synergia”.

Pani Justyna Pietruszka - terapeutka  z Centrum  Edukacyjno – Terapeutycznego „Synergia” jest pełna podziwu dla Roksany i jej zaangażowania w wypełnianie powierzonych jej obowiązków: „Pani Roksana jest młodą, energiczną i kreatywną osobą. Wykazuje się dużą empatią w stosunku do podopiecznych. Samodzielnie i pomysłowo realizowała zlecane prace. Sumiennie wykonywała powierzane obowiązki.”

Jak odbyty staż wspomina Roksana? O tym w dalszej części artykułu.

 

Dlaczego zdecydowałaś się na udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”?

Zdecydowałam się na udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”, ponieważ te wakacje chciałam spędzić w produktywny sposób. Odbycie praktyk związanych z moim wymarzonym zawodem wydawało się być idealnym rozwiązaniem. 

 

Jakie zadania  przydzielono Ci podczas odbywania praktyk?

Podczas odbywania praktyk zajmowałam się drobnymi czynnościami organizacyjnymi, takimi jak przynoszenie, odnoszenie sprzętu oraz zabawa i praca z dziećmi – podopiecznymi „Synergii”.

 

Czy wyobrażenie na temat wybranego zawodu okazało się być zgodne z rzeczywistością? Jakie możesz wysnuć spostrzeżenia, wnioski?

Wyobrażenie na temat mojego wymarzonego zawodu okazało się być  prawdziwe. Myślę, że w pracy terapeuty i fizjoterapeuty potrzebne są duże pokłady cierpliwości oraz empatii, ale efekty to wynagradzają!

 

Czego się nauczyłaś podczas odbywania praktyk?

Podczas odbywania praktyk nauczyłam się jak cierpliwie i empatycznie podchodzić do ludzi. Nauczyłam się również wiele o ludzkim ciele, jego zapotrzebowaniu i reakcjach na różne bodźce. 

 

Czy po ukończeniu studiów planujesz zostać w Zawierciu? Jak oceniasz to miasto pod względem możliwości rozwijania kariery zawodowej?

Myślę, że po zakończeniu studiów nie wrócę do Zawiercia dlatego, że po wizycie w Krakowie – zakochałam się w tym miejscu i tam chciałabym osiąść na stałe. Uważam jednak, że Zawiercie stwarza coraz więcej nowych możliwości i daje szansę na  rozwój kariery zawodowej. 

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji dalszych życiowych planów.

Rozmawiała: Joanna Łapaj, wywiad z dnia: 23.08.2018 r.

Organizator podczas wizyty u stażodawcy
Logo firmy
Strona głównaDrukujPDF